Skip to main content

Szybkie podpisywanie dokumentów SMS-em i dalszy rozwój 

Nadszedł czas podsumowań i kształtowania celów na kolejny rok. Jesteśmy dumni z tego, co udało nam się osiągnąć w 2022. Był to niewątpliwie okres intensywnego rozwoju naszej platformy do zdalnego podpisywania dokumentów, wprowadzania nowych usług, rozwijania relacji z kolejnymi partnerami technologicznymi oraz zdobywania zaufania wśród coraz większego grona klientów biznesowych. Najważniejsze zmiany i aktywności podsumowaliśmy w punktach – oto co osiągnęliśmy:

Rozwój platformy i nowe usługi w SIGNIUS

 • Wprowadziliśmy usługę szybkiego podpisywania dokumentów podpisem zaawansowanym za pomocą kodu SMS – bez zakładania konta na naszej platformie i z natychmiastową weryfikacją tożsamości SMS-em. Podpis można zlecić zarówno przez API, jak i w portalu, a cały proces podpisywania dokumentów może być w pełni zautomatyzowany i zintegrowany. Usługa ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród firm.
 • Wprowadziliśmy usługę brandingu platformy dla klienta biznesowego. Nasza platforma może zyskać Twoją szatę graficzną i własną domenę! To unikalna na polskim rynku usługa oferowana wyłącznie przez SIGNIUS.
 • Uruchomiliśmy Panel Klienta Biznesowego – narzędzie pozwalające zintegrować wszystkich wybranych pracowników z firmy w jednym wygodnym panelu obsługi.
 • Nasze API zyskało nowe funkcjonalności – m.in. podpisywanie dokumentów bez zakładania konta, podpisy zaawansowane bez potwierdzenia tożsamości, udostepnienie wyników potwierdzenia tożsamości dla procesów KYC, KYB i AML i wiele innych nowości. W API są dostępne wszystkie opcje, które oferujemy w portalu. Dodatkowo, wprowadziliśmy nowy prostszy sposób uwierzytelnienia do API dla jeszcze szybszej integracji z platformą SIGNIUS.
 • Platforma zyskała też wiele innych funkcjonalności, wśród nich m.in. multiupload dokumentów, podpisywanie bez ustalonej kolejności, czy też przypomnienia o dokumentach czekających na podpis.
 • Wprowadziliśmy nowe usługi: SIGNIUS Seal – masowe pieczętowanie dokumentów pieczęcią kwalifikowaną oraz SIGNIUS Time – kwalifikowany znacznik czasu. Tym samy oferujemy naszym klientom biznesowym jeszcze więcej komplementarnych usług zaufania – wszystko “z jednej ręki”.

Nowi klienci i partnerzy biznesowi

 • Stale i dynamicznie rośnie portfolio naszych klientów biznesowych. Zaufaniem w tym roku obdarzyli nas m.in. Orange Energia, kancelaria prawna GWW, agencja rekrutacyjna MONDI, Orlen Deutschland, DoktorABC, czy też Konica Minolta. Cieszymy się, że z sukcesem napędzamy transformację cyfrową w tak wielu branżach i firmach każdej wielkości.
 • Nawiązaliśmy nowe współprace biznesowe, m.in. z takimi firmami jak: IDENTT, Dom Data, Swisscom, Nect, Global Sign, DigiCert, ID Now, czy też Certum.
 • We współpracy z partnerami technologicznymi oferujemy integrację podpisów elektronicznych z różnymi platformami in. do zarządzania dokumentami HR (np. e-teczki), Microsoft Share Point, Microsoft Dynamics, SAP, czy też SER. Łączymy siły z liderami w branży, by oferować naszym klientom efektywne i kompletne rozwiązania cyfrowe.

Rozwój firmy i inne nasze aktywności

 • Uruchomiliśmy nową stronę internetową SIGNIUS – pełną nowych treści, bardziej dynamiczną, intuicyjną i odpowiadającą na potrzeby naszych klientów, partnerów i użytkowników. Dopasowaliśmy domeny do rynków, na których działamy (.de, .eu, .pl). Na nowej stronie prezentujemy nie tylko nasze usługi, ale także Case Studies klientów oraz Use Cases dla różnych branż, a treści zyskały lekką i przystępną dla każdego formę.
 • Wprowadziliśmy nowy, prosty i jedyny w tym segmencie kanał sprzedażowy usług zaufania dla każdego typu partnerów – vouchery na podpisy kwalifikowane i zaawansowane. Model ten oferuje szereg benefitów, takich jak np. proste rozliczenia sprzedaży, reselling, czy też cross seling.
 • Zorganizowaliśmy szereg Webinarów dzieląc się wiedzą na temat elektronicznego podpisywania dokumentów, m.in. we współpracy z kancelarią prawną, organizacją AHK Polska oraz naszym klientem Orange Energia.
 • Jack Piekarski – Co-Founder SIGNIUS wziął udział w podcastach i Webinarach rozmawiając o cyfryzacji procesów biznesowych – m.in. w podcaście technologicznym Escola Mobile, Webinarze Procurement Influencer Talks organizowanym przez Marketplanet, wideo-wywiadzie ze Swisscom Trust Services oraz podcaście BiZON – Biznes Nowoczesny i Odpowiedzialny.
 • Udzieliliśmy licznych wypowiedzi i wywiadów w mediach, dla portali takich jak m.in. Parkiet, Wyborcza.biz, Prawo.pl, Strefa Biznesu, ISB Tech, MamStartUp i wielu innych.
 • Znaleźliśmy się na Mapie Polskiego Fintechu przygotowanej przez Cashless.pl oraz zostaliśmy nominowani do nagrody w kategorii #paperless przez portal Fintek.pl
 • Wystąpiliśmy na konferencji #Bitkom eIDAS Summit, gdzie wspólnie z partnerem Technologicznym Verimi opowiadaliśmy o zdalnym podpisywaniu dokumentów przy użyciu ID Wallet.

Cele na 2023

Na przyszłość patrzymy bardzo optymistycznie. Mamy ambitne plany na nadchodzący rok – związane zarówno z dalszym rozwojem naszej firmy i platformy, jak i z wprowadzaniem nowych usług, by coraz bardziej spełniać wymagania rynku i naszych klientów. Możemy już zdradzić, że będziemy pracować między innymi nad wdrożeniem usługi walidacji i konserwacji podpisów elektronicznych, a także umożliwieniem pieczętowania dokumentów pieczęcią kwalifikowaną z poziomu naszego portalu SIGNIUS.

Rozwijamy też kolejną nową usługę, dzięki której składanie podpisów elektronicznych w aplikacjach desktopowych będzie wkrótce niezwykle szybkie i wygodne – używanie nieporęcznych kart i czytników wreszcie przejdzie do lamusa. 🙂