Skip to main content

Nawiązaliśmy współpracę z największym, niezależnym sprzedawcą energii elektrycznej – Orange Energia. SIGNIUS dostarcza Orange Energia swoją technologię, która umożliwia podpisywanie umów z klientami „od ręki”.

Orange Energia wybiera SIGNIUS

– Orange Energia potrzebował przyjaznego systemu dla klienta indywidualnego i biznesowego, bez dodatkowych wymagań. Głównym celem naszego rozwiązania jest umożliwienie w prosty i przystępny sposób podpisania umów między spółką a jej klientami w formie elektronicznej, bez dodatkowej weryfikacji tożsamości klientów oraz konieczności zakładania przez nich konta. Nasza platforma idealnie spełnia te oczekiwania, dlatego spółka zdecydowała się zmienić poprzedniego dostawcę e-podpisu i skorzystać właśnie z naszej technologii. Firma musi dysponować stabilnie i niezawodnie działającą platformą do tego typu operacji, a my jesteśmy w stanie to zapewnić. Tworzymy innowacyjne technologie napędzające transformację cyfrową, wspieramy tym samym rozwój przedsiębiorstw.  – komentuje  Jack Piekarski, VP Sales i Współzałożyciel SIGNIUS S.A.

Tysiące złożonych podpisów

– W procesie zawierania umów na odległość, wybór dostawcy technologii podpisu elektronicznego miał dla nas kluczowe znaczenie. Platforma SIGNIUS Professional idealnie odpowiada naszym potrzebom. System został zaprojektowany w taki sposób, żeby maksymalnie ułatwić samą procedurę podpisu dla naszych klientów, a sama integracja pomiędzy platformą a naszym systemem, przebiegła bardzo sprawnie i szybko. Do tej pory dzięki technologii dostarczonej przez SIGNIUS nasi klienci złożyli już ponad tysiąc podpisów i ta liczba stale rośnie. – mówi Karol Rudecki, Ekspert ds. Wsparcia Sprzedaży w Orange Energia, odpowiedzialny za wdrożenie technologii dostarczonej przez SIGNIUS.

Umowa podpisywana na platformie SIGNIUS Professional ma liczne zalety:

  • podpisywana jest w pełni zdalnie – bez tracenia czasu w kolejce;
  • można ją podpisać z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu (telefon, komputer, tablet);
  • jest dostępna online już po kilku minutach od rozmowy klienta z doradcą.

Nowa forma e-umowy jest dostępna w przypadku zdalnego zakupu usługi, poza siedzibą Orange. W salonach Orange Polska klienci mogą podpisywać umowy elektroniczne, korzystając z tabletów i w czasie rzeczywistym otrzymują dokument na maila.

Kompleksowe rozwiązanie

Oferujemy nowoczesną i kompleksową platformę do natychmiastowego podpisywania dokumentów na wszystkich urządzeniach, każdym rodzajem podpisu – zaawansowanym i kwalifikowanym – bez papieru, w pełni zdalnie, wygodnie i prawomocnie. Proste API umożliwia zintegrowanie systemu informatycznego firmy z platformą, co pozwala na zautomatyzowanie i tym samym przyspieszenie procesu elektronicznego obiegu dokumentów w przedsiębiorstwie. Dostępne są różne modele wdrożenia rozwiązania: od wersji online, przez wersję hybrydową po wdrożenie lokalne (on-premise).

Ponadto, platformę wyróżnia szereg funkcjonalności, m.in. możliwość całkowicie zdalnego nabycia podpisu kwalifikowanego na podstawie identyfikacji online, opcjonalne pokrycie płatności za podpisy współpodpisujących oraz realizacja całego procesu podpisywania w jednym kanale online.

O Orange Energia

Orange Energia jest częścią Grupy Orange – lidera na polskim rynku telefonii stacjonarnej, Internetu i transmisji danych. W 2017 roku powołano do życia spółkę Orange Energia, która od lipca 2018 roku pozostaje jedynym podmiotem w Grupie Orange odpowiedzialnym za działalność w obszarze sprzedaży energii elektrycznej. Obecnie Orange Energia Sp. z o.o. jest największym niezależnym sprzedawcą energii w Polsce z bazą ponad 120 tysięcy klientów. Czysta Energia od Orange pochodzi w 100 procentach ze źródeł odnawialnych. Oznacza to, że dla 100 procent zużytej przez klientów energii, Orange zakupi tzw. gwarancje pochodzenia z odnawialnych źródeł, wystawiane przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Zdalne podpisywanie umów w Twojej firmie?

Myślisz, że cyfryzacja procesów papierowych może zmienić środowisko pracy także w Twojej firmie? Zapraszamy do kontaktu i na bezpłatne demo, w czasie którego przedstawimy rozwiązania, które pomogą w usprawnianiu procesów zawierania umów.