Skip to main content

Kolejny kamień milowy osiągnięty. Nawiązaliśmy współpracę ze Swisscom – jedynym kwalifikowanym dostawcą usług zaufania w Europie wydającym podpisy kwalifikowane zgodne zarówno z Rozporządzeniem UE #eIDAS, jak i prawem szwajcarskim #ZertES. 

Współpraca

Swisscom jest jedną z wiodących firm IT w Europie oraz dostawcą certyfikatów kwalifikowanych.  W ramach podjętej współpracy na platformie SIGNIUS Enterprise wydawane są podpisy kwalifikowane w zgodzie z prawem unijnym i szwajcarskim. Podpisy kwalifikowane wydawane są na podstawie zdalnej weryfikacji tożsamości np. w formie wideoweryfikacji, potwierdzenia danych przez bankowość elektroniczną oraz dowód osobisty.

Współpraca umożliwia nam oferowanie wspólnego rozwiązania do zdalnego podpisywania dokumentów podpisem kwalifikowanym w opcji on-premise dla banków i korporacji różnych branż w całej Europie.

– SIGNIUS oferuje unikalne rozwiązania technologiczne dla instytucji państwowych, biznesu oraz użytkowników indywidualnych. Realizując zapowiadaną strategię ekspansji na rynki Niemiec, Austrii i Szwajcarii (DACH) rozwijamy funkcjonalności naszej platformy oraz budujemy świadomość marki na rynkach Europy ZachodniejWspółpraca ze Swisscom umożliwia nam oferowanie wspólnego rozwiązania do zdalnego podpisywania dokumentów podpisem kwalifikowanym w opcji on-premise dla banków i korporacji innych branż. Platformę możemy zintegrować m.in. z bazą danych klientów i pracowników, a także posiadanym już przez organizację 2-składnikowym uwierzytelnieniem oraz procesem identyfikacji klienta KYC (Know Your Customer) – informuje Jack Piekarski, wiceprezes SIGNIUS S.A.

Aktualnie jesteśmy na etapie finalizacji wspólnego wdrożenia naszej platformy w jednej z zagranicznych instytucji finansowych.

– Obecnie finalizujemy wdrożenie naszego rozwiązania dla jednego ze szwajcarskich banków. Nie ukrywam, że był to bardzo złożony proces, który przeprowadziliśmy z powodzeniem. Dało nam to niezbędne doświadczenie oraz ukształtowało procesy, które z sukcesem chcemy przenieść na innych klientów na rynku europejskim – podsumowuje Jack Piekarski.

SIGNIUS oferuje nowoczesną i kompleksową platformę do natychmiastowego podpisywania dokumentów na wszystkich urządzeniach, podpisem kwalifikowanym i zaawansowanym – bez papieru, w pełni zdalnie, wygodnie i prawomocnie. W ofercie mamy różne modele wdrożenia: online, wersję hybrydową oraz wdrożenie lokalne. Platformę wyróżnia szereg funkcjonalności, m.in. możliwość całkowicie zdalnego nabycia podpisu kwalifikowanego wraz z identyfikacją online w ciągu kilku minut, opcjonalne pokrycie płatności za podpisy współpodpisujących oraz realizację całego procesu podpisywania w jednym kanale online.