Skip to main content

Automatyczne pieczętowanie dokumentów kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną staje się coraz częściej standardem w większych nowoczesnych przedsiębiorstwach, umożliwiając skuteczną cyfryzację procesów biznesowych. Kwalifikowana pieczęć elektroniczna, cyfrowy odpowiednik tradycyjnej pieczęci firmowej, zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i efektywności, zwłaszcza gdy mowa o masowym przetwarzaniu dokumentów.

Pieczęcie elektroniczne uwierzytelniają tożsamość podmiotu prawnego (tym samym pieczętowanego dokumentu, zapewniając jego integralność).​

Kwalifikowana pieczęć elektroniczna – bezpieczeństwo dokumentów cyfrowych

Kwalifikowana pieczęć elektroniczna to sposób na efektywną redukcję zagrożeń związanych z dokumentami elektronicznymi. Zapewnia ona, że dokument po opieczętowaniu nie został zmieniony, co jest kluczowe dla zachowania integralności i wiarygodności dokumentacji w cyfrowym świecie.
Kwalifikowana pieczęć elektroniczna pozwala efektywnie zredukować takie zagrożenia jak np.:

  • kradzież tożsamości​
  • manipulacja dokumentami firmowymi​
  • oszustwa cyfrowe ​i papierowe

Jest gwarancją zaawansowanego szyfrowania i weryfikacji w czasie rzeczywistym​. Korzystanie z e-pieczęci przyczynia się do eliminacji papierowych dokumentów, co nie tylko przyspiesza obieg dokumentów w firmie, ale także pomaga chronić środowisko.

Automatyczne pieczętowanie dokumentów kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną – na czym polega?

Automatyczne pieczętowanie dokumentów kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną to proces, w którym dokumenty są pieczętowane cyfrowo bez konieczności ręcznej ingerencji człowieka przy każdym dokumencie. 

Oferowana przez SIGNIUS masowa pieczęć kwalifikowana umożliwia pieczętowanie dużej liczby dokumentów podczas tzw. bulk signing, czyli masowego pieczętowania, odbywającego się w jednym, zautomatyzowanym procesie.

Istnieje możliwość szybkiej i prostej integracji usługi z wewnętrznymi systemami  w przedsiębiorstwie takimi jak np. ERP, CRM, czy też systemami generującymi faktury.

Oferujemy różne modele a wdrożenia usługi: model SaaS, wersję chmurowo-hybrydową oraz model on-premise (tzw. wdrożenie lokalne). Wybierając model on-presmie przedsiębiorstwo zyskuje możliwość automatycznego pieczętowania dokumentów na poziomie lokalnym, z lokalnym hostowaniem HSM i serwera pieczętującego. W tej opcji żadne dokumenty nie są wysyłane poza przedsiębiorstwo. 

Automatyczne pieczętowanie dokumentów – poznaj zalety

Wdrożenie automatycznego pieczętowania dokumentów kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną oferuje przedsiębiorstwom szereg korzyści. Przede wszystkim, minimalizuje ryzyko oszustw i cyberataków, w tym także kradzież tożsamości, czy też manipulację dokumentami firmowymi. Ponadto eliminuje potrzebę manualnego pieczętowania dokumentów, co jest czasochłonne i mało wydajne, zwłaszcza przy dużej liczbie dokumentów. Wybierając SIGNIUS Seal oferujemy wybranym osobom z firmy możliwość jednoczesnego zdalnego pieczętowania dokumentów (bez konieczności posiadania kart i czytników). Automatyzacja procesu pieczętowania przyspiesza też przepływ informacji wewnątrz organizacji oraz z partnerami biznesowymi, a także przyczynia się do redukcji kosztów operacyjnych. To również efektywne rozwiązanie dla firm, które chcą szybko i bezproblemowo przejść na elektroniczną archiwizację dokumentacji. 

Rozwiązanie QSeal od SIGNIUS – masowe pieczętowanie milionów dokumentów na godzinę

SIGNIUS Seal to innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia automatyczne pieczętowanie dokumentów kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną na niespotykaną dotąd skalę – do 30 milionów dokumentów na godzinę. Dzięki lokalnej instalacji i integracji z systemami wewnętrznymi firmy QSeal oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa. Zgodność usługi z rozporządzeniem eIDAS zapewnia pieczętowanym dokumentom moc prawną na poziomie kwalifikowanym. Jest to bardzo efektywne narzędzie dla dużych przedsiębiorstw i instytucji publicznych czy też uczelni wyższych, które codziennie generują i pieczętują ogromne ilości dokumentacji.

Wraz z QSeal, SIGNIUS oferuje kompleksową usługę wdrożenia – od dostarczenia niezbędnego sprzętu, przez konfigurację systemu, po szkolenia i bieżące wsparcie techniczne. Ekspresowe wdrożenie i płynna integracja z istniejącymi systemami i procesami w ciągu kilku dni sprawia, że przejście na cyfrowe pieczętowanie dokumentacji staje się proste i bezproblemowe, nawet dla organizacji, które dopiero rozpoczynają swoją cyfryzację.

Wybierając rozwiązanie do kwalifikowanego pieczętowania dokumentów od SIGNIUS, zyskujesz nie tylko efektywność i bezpieczeństwo procesów, ale również elastyczność i skalowalność rozwiązania, które są kluczowe dla rozwijających się przedsiębiorstw. 

To nie wszystko, co możemy zaproponować Twojej firmie. Automatyzacja procesów pieczętowania, podpisywanie dokumentów online oraz weryfikacja tożsamości (w tym weryfikacja tożsamości KYC)  wraz z usługami takimi jak platforma do podpisu elektronicznego i znacznik czasu zapewnią kompleksowe wsparcie dla Twojego przedsiębiorstwa na drodze do cyfrowej rewolucji. Zapraszamy do kontaktu i umówienia się na bezpłatną demonstrację.