Skip to main content

Podpis kwalifikowany dla obcokrajowca staje się niezbędny w przypadku osób, które prowadzą działalność gospodarczą. Jeszcze kilka lat temu wiele formalności wymagało osobistego stawiennictwa się np. w urzędach lub przesyłania dokumentów pocztą. Jednak dzięki kwalifikowanemu podpisowi elektronicznemu przedsiębiorcy mogą znacząco usprawnić procesy podpisywania dokumentów, zawierania umów oraz potwierdzania tożsamości bez konieczności fizycznej obecności. Z pomocą przychodzi profesjonalna aplikacja do podpisu elektronicznego, na której w kilka minuty i w pełni zdalnie można uzyskać podpis kwalifikowany. Weryfikacja tożsamości, na podstawie której wydawany jest certyfikat kwalifikowany, odbywa się online. 

Podpis elektroniczny otwiera nowe możliwości dla obcokrajowców prowadzących działalność w Polsce. Pozwala on na szybkie, wygodne i bezpieczne podpisywanie dokumentów oraz potwierdzanie tożsamości na odległość, co sprawia, że prowadzenie biznesu staje się wygodniejsze  i bardziej efektywne.

Podpis kwalifikowany dla obcokrajowca – rewolucja w szybkiej weryfikacji tożsamości

Dla obcokrajowców, którzy potrzebują podpisu kwalifikowanego w Polsce, tradycyjne metody mogą być czasochłonne i skomplikowane. Jednak, dzięki innowacyjnej technologii dostępnej na platformie SIGNIUS Professional, uzyskanie podpisu kwalifikowanego jest proste i szybkie. Podpis kwalifikowany można wyrobić w kilka minut z dowolnego miejsca na świecie – online.

Oferujemy dwie metody weryfikacji tożsamości do wyboru: 

  • wideoweryfikację, czyli 10-minutową rozmowę z Konsultantem który weryfikuje tożsamość online
  • samodzielną weryfikację na tzw. “selfie” za pomocą aplikacji Nect Ident

Podpis kwalifikowany na selfie – natychmiastowa weryfikacja tożsamości

Weryfikację tożsamości na selfie na platformie SIGNIUS Professional wprowadziliśmy we współpracy z niemiecką firmą Nect GmbH. To unikalna usługa szybkiej weryfikacji tożsamości, gdzie cały proces odbywa się online na smartfonie, a jedynym wymogiem jest posiadanie smartfona z dostępem do Internetu i ważnego dokumentu tożsamości.

Jak to działa? Proces uzyskiwania certyfikatu kwalifikowanego dla obcokrajowca na platformie SIGNIUS Professional jest niezwykle prosty. Najpierw należy wybrać i wykupić pakiet podpisów kwalifikowanych –można to zrobić bezpośrednio na platformie lub w sklepie SIGNIUS na stronie internetowej. Następnie, po aktywacji pakietu podpisów na platformie, należy przejść weryfikację tożsamości. Do wyboru są dwie wyżej wspomniane opcje: wideoweryfikacja lub samodzielna weryfikacja poprzez aplikację Nect Ident dostępną na smartfonach. Wybierając opcję numer dwa wystarczy zrobić selfie i dalej postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie telefonu komórkowego. Za pomocą zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji weryfikacja odbywa się w mgnieniu oka. Po pozytywnym potwierdzeniu tożsamości, użytkownik otrzymuje podpis kwalifikowany, gotowy do użycia na platformie – można z niego korzystać w dowolnym miejscu i czasie.

Co sprawia, że ta forma identyfikacji jest tak wyjątkowa? Po pierwsze, weryfikacja tożsamości za pomocą aplikacji Nect jest szybka i wygodna. Zamiast tracić czas na wizyty w biurach, można uzyskać podpis kwalifikowany w zaledwie kilka minut, z dowolnego miejsca na świecie – na tzw. “selfie”. Ponadto dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, proces ten jest bezpieczny. Zaawansowane algorytmy AI sprawdzają autentyczność dokumentu tożsamości i tożsamość użytkownika, eliminując ryzyko oszustw czy nadużyć. Dzięki tej metodzie weryfikacji tożsamości oferujemy najszybciej dostępny podpis kwalifikowany w Polsce.

Proces został zaprojektowany tak, aby był jak najbardziej intuicyjny i łatwy w obsłudze. Co więcej, usługa jest dostępna w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim, co ułatwia korzystanie z niej osobom z różnych krajów.

Dla osób poszukujących szybkiego i niezawodnego sposobu uzyskania podpisu kwalifikowanego ta innowacyjna usługa jest idealnym rozwiązaniem. Dzięki niej proces formalności staje się prostszy i bardziej efektywny, co z pewnością docenią wszyscy, którzy cenią sobie czas i wygodę.

Warto również pamiętać o kwestiach formalnych. Aby uzyskać e-podpis, konieczne jest przedłożenie dokumentu tożsamości, czyli dowodu osobistego lub paszportu. Istotną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest kraj pochodzenia osoby. Osoby pochodzące z państw Unii Europejskiej lub krajów należących do strefy Schengen, mogą używać dowodu osobistego lub paszportu. Natomiast osoby spoza tych krajów będą musiały przedstawić ważny paszport.

Kwalifikowany podpis elektroniczny dla obcokrajowca – podsumowanie 

Adaptacja nowoczesnych technologii staje się niezbędna w każdej firmie. Dzięki zdalnej weryfikacji tożsamości, w formie wideoweryfikacji lub identyfikacji na selfie za pomocą aplikacji Nect Ident proces uzyskiwania podpisu kwalifikowanego na platformie SIGNIUS Professional jest znacznie szybszy i łatwiejszy. Co więcej, SIGNIUS wydaje podpis kwalifikowany w wielu językach, np. angielskim, rosyjskim, ukraińskim, niemieckim, i innych, co jest dużym ułatwieniem dla obcokrajowców. Wystarczy posiadać: ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport), adres e-mail, numer telefonu komórkowego i stałe dobre łącze internetowe umożliwiające przejście procesu weryfikacji tożsamości online. Co więcej, oferujemy pakiety podpisów kwalifikowanych, co jest niezwykle wygodne zwłaszcza w przypadku osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą. 

Podpis kwalifikowany wydawany w 100% online to jeden z elementów naszej oferty. Oprócz podpisu elektronicznego kwalifikowanego oferujemy także inne usługi wspierające digitalizację przedsiębiorstw: pieczęć elektroniczna, znacznik czasu i weryfikacja tożsamości KYC.