Skip to main content

Ile kosztuje kwalifikowany podpis elektroniczny? Kwalifikowany podpis elektroniczny stał się ważnym narzędziem usprawniającym procesy podpisywania dokumentów dla wielu firm, ułatwiając prowadzenie biznesu oraz przyspieszając wiele procesów w firmowej administracji. Jedno z kluczowych pytań, które pojawia się w aspekcie podpisów elektronicznych, dotyczy ich kosztów. Jakie wydatki należy przeznaczyć na korzystanie z usług związanych z tożsamością cyfrową? 

Ile kosztuje podpis kwalifikowany?

Koszt kwalifikowanego podpisu elektronicznego może się różnić w zależności od kilku czynników. Jednym z głównych jest wybór dostawcy usługi kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Firmy oferujące takie rozwiązania mają różne modele cenowe, które mogą obejmować przykładowo opłaty miesięczne, opłaty za transakcje, opłaty za zakup urządzeń (jeśli w grę wchodzi zakup karty i czytnika), opłaty za weryfikację tożsamości, która jest niezbędna do wydania podpisu kwalifikowanego i inne. Przy wyborze kwalifikowanego podpisu elektronicznego warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów:

 • Opłaty początkowe. Niektórzy dostawcy mogą pobierać opłaty początkowe za wdrożenie i konfigurację systemu podpisów elektronicznych lub zakup narzędzi.
 • Opłaty miesięczne lub abonamentowe. Wiele usługodawców stosuje model abonamentowy, który obejmuje regularne opłaty za korzystanie z usługi.
 • Opłaty za liczbę transakcji. Niektóre firmy naliczają opłaty w zależności od liczby podpisów lub transakcji.
 • Opłata za weryfikację tożsamości. Identyfikacja jest niezbędna do wydania certyfikatu kwalifikowanego. Może odbywać się zdalnie lub fizycznie. Czasami jej koszt jest wliczony w cenę pakietu podpisów, a w innych przypadkach trzeba doliczyć kilkaset złotych za sam proces weryfikacji.
 • UUsługi dodatkowe. Niektóre firmy rozszerzają usługi, wprowadzając przy tym dodatkowe opłaty, co może wpłynąć na ogólny koszt. Przykładowo, jeżeli firma chce zintegrować podpis kwalifikowany z innymi systemami wewnątrz organizacji.

Podpis kwalifikowany SIGNIUS – ile kosztuje?

Aplikacja do podpisu elektronicznego to wygodne narzędzie, które w znaczący sposób ułatwia pracę różnych działów w firmie. Podpisy kwalifikowane sprzedawane są w formie wygodnych pakietów. W tym wypadku można wykupić subskrypcję lub pakiet jednorazowy. Cennik podpisów kwalifikowanych dla użytkowników korzystających z platformy samodzielnie wygląda następująco:

Subskrypcja 30-dniowa:

 • 10 podpisów – 39 zł
 • 50 podpisów – 69 zł
 • 100 podpisów – 89 zł

Zakup jednorazowy:

 • 10 podpisów – 39 zł
 • 30 podpisów – 49 zł
 • 30 podpisów – 129 zł
 • 120 podpisów – 269 zł
 • 600 podpisów – 499 zł
 • 1200 podpisów – 599 zł

Powyższe stawki są stawkami brutto. Co więcej, w cenę każdego z pakietów wliczona jest już zdalna weryfikacja tożsamości niezbędna do wydania podpisu kwalifikowanego. 
SIGNIUS nie nalicza dodatkowych opłat przy zakupie konkretnego pakietu w przeciwieństwie do często konkurencji, która często na swojej stronie podaje kwoty netto i/lub nie uwzględnia w prezentowanej cenie kosztu weryfikacji tożsamości ( jej koszt to niejednokrotnie nawet kilkaset złotych). Dlatego realny koszt zakupu u innych firm może być znacznie wyższy niż prezentowany na stronie. 

Zakup podpisu kwalifikowanego dla innej osoby

Niedawno uruchomiliśmy zupełnie nową formę sprzedaży podpisów elektronicznych, w tym kwalifikowanych – w formie voucherów, które można zakupić zarówno dla siebie, jak i dla innych (swoich kontrahentów lub pracowników). W sklepie SIGNIUS można kupić dowolną ilość VOUCHERÓW i wykorzystać je według swoich potrzeb. To idealne rozwiązanie dla firm, które chcą podpisywać dokumenty zdalnie i potrzebują podpisy elektroniczne (w tym kwalifikowane) nie tylko dla siebie, ale także dla swoich pracowników i partnerów biznesowych. Kupując podpisy elektroniczne dla innych osób, wystarczy przekazać im kod aktywacyjny, który po zakupie otrzymuje się na maila. Wykorzystując go, współ-podpisujący nie poniosą żadnych kosztów związanych z podpisaniem umowy.

Ile kosztuje podpis kwalifikowany – podsumowanie

To, ile kosztuje podpis kwalifikowany, zależy od konkretnego dostawcy. Choć koszty kwalifikowanego podpisu elektronicznego mogą stanowić pewien wydatek dla firm, warto zauważyć, że przynosi on znacznie większe korzyści. Przede wszystkim zwiększa efektywność biznesową, oszczędza czas, zmniejsza zużycie papieru i ułatwia procesy zarządzania dokumentami. Wybierając konkretną ofertę, warto dokładnie przeanalizować zasady przyjęte przez przedsiębiorstwo, ponieważ ostateczna cena może być wyższa przez dodanie ukrytych kosztów. Aby uniknąć tej sytuacji, warto korzystać z usług dostawców kładących nacisk na transparentność zasad.

Potrzebujesz podpis kwalifikowany dla siebie lub swoich kontrahentów? Zajrzyj do naszego sklepu, gdzie kupisz pakiety podpisów w najlepszych na rynku cenach: www.signius.pl/sklep

Jeśli potrzebujesz rozwiązania do podpisywania dokumentów online dla biznesu i chcesz poznać w pełni funkcjonalności i możliwości naszej platformy, skontaktuj się z nami: connect@signius.eu