Skip to main content

SIGNIUS to nowoczesna i intuicyjna platforma do elektronicznego podpisywania dokumentów. Dlaczego jest wyjątkowa? Co ją wyróżnia? To pytania które często padają z ust naszych klientów, dlatego postanowiliśmy zebrać odpowiedzi w jednym wpisie blogowym.

Bez wątpienia efektywność, szybkość i bezpieczeństwo stają się obecnie fundamentem udanej działalności gospodarczej, a jednym z kluczowych narzędzi, które rewolucjonizują procesy biznesowe i stają się coraz bardziej popularne, są właśnie aplikacje pozwalające  na składanie podpisów kwalifikowanych i zaawansowanych w pełni zdalnie, umożliwiając tym samym natychmiastowe podpisywanie dokumentów online. Oferowane na platformach funkcjonalności są kluczowe dla naszych klientów biznesowych w procesie wyboru rozwiązania i podejmowania decyzji. 

Uniwersalność, dostępność i elastyczność

Platforma SIGNIUS do składania podpisów elektronicznych oferuje elastyczny dostęp 24/7, umożliwiając podpisywanie dokumentów na różnych urządzeniach, bez względu na system operacyjny czy lokalizację. To kluczowe, aby umożliwić klientom oraz partnerom biznesowym łatwe podpisywanie dokumentów w dowolnym czasie i miejscu.

Co więcej, platforma dostępna jest w 5 językach (polskim, angielskim, niemieckim, ukraińskim, szwedzkim), a klienci mogą korzystać ze wszystkich rodzajów podpisów elektronicznych, w tym z kwalifikowanych podpisów elektronicznych, podpisów zaawansowanych i podpisów zaawansowanych z weryfikacją KYC.

Do aplikacji można się zalogować swoimi danymi lub przy użyciu konta Google bądź Office365. Istnieje także możliwość skorzystania z naszych usług bez zakładania konta – to funkcjonalność dostępna dla naszych Klientów Biznesowych podpisujących umowy ze swoimi klientami lub partnerami biznesowymi, którzy nie muszą mieć własnego konta na naszej platformie, by złożyć podpis. To bardzo ułatwia i przyspiesza w szczególności zawieranie umów z klientami indywidualnymi.

Co więcej, Klient Biznesowy ma możliwość personalizacji interfejsu platformy oraz procesu podpisywania. Taka elastyczność pozwala firmom dostosować narzędzie do swoich potrzeb. Branding platformy polega na dostosowaniu kolorystyki interfejsu, logotypu, a nawet wybór konkretnej domeny, na której ma się ona znajdować. 

Integracja

Kolejną kluczową funkcjonalnością Platformy SIGNIUS jest możliwość jej  integracji z istniejącymi systemami biznesowymi. Umożliwiamy integrację z takimi systemami jak CRM, DMS, BPM, e-teczka, SharePoint, systemami zarządzania dokumentami czy systemami księgowymi. Dzięki temu proces podpisywania staje się częścią struktury operacyjnej firmy i zostaje zautomatyzowany. 

Takie rozwiązanie sprawdza się w wielu branżach. Podpisy cyfrowe SIGNIUS zostały już wprowadzone w dużych, małych i średnich przedsiębiorstwach zajmujących się m.in. IT, bankowością i finansami, ubezpieczeniami, HR, telekomunikacją, czy też opieką medyczną. 

Dowolna forma weryfikacji tożsamości i liczne udogodnienia

Platforma SIGNIUS pozwala również na wybór formy weryfikacji tożsamości, np.  w formie wideoweryfikacji, weryfikacji na selfie lub za pomocą bankowości elektronicznej – w zależności od rodzaju wybranego podpisu elektronicznego. Dodatkowo, na życzenie Klienta Biznesowego możemy zintegrować inną wybraną metodę  weryfikacji tożsamości.

Zaletą platformy jest wspomniana już elastyczność. Jako dostawcy usług w zakresie podpisywania dokumentów online doskonale wiemy, że każda firma ma swoje określone procedury. Dlatego wsłuchując się w potrzeby biznesu, na życzenie możemy wprowadzić dodatkowe opcje, takie jak np.: podgląd dokumentów przed podpisaniem, wymuszenie podpisania wszystkich dokumentów naraz, weryfikacja SMS przy identyfikacji użytkownika.

Cały czas pozostajemy do dyspozycji użytkowników platformy i naszych klientów biznesowych. Właściwa platforma powinna oferować nie tylko doskonałe narzędzie, lecz także profesjonalne wsparcie w razie pytań, czy problemów technicznych. Szkolenia które prowadzimy dla użytkowników naszych klientów biznesowych pozwalają im maksymalnie wykorzystać potencjał platformy podczas pracy.

Dlaczego platforma SIGNIUS to najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu – podsumowanie 

Szereg korzyści z elektronicznego podpisywania dokumentów  dla firm potwierdza zasadność wprowadzenia takiego rozwiązania w organizacjach. Aplikacja SIGNIUS pozwala nie tylko na oszczędność czasu i kosztów,  zwiększenie bezpieczeństwa i legalności procesów dokumentowych. Umożliwia także  automatyzację i łatwiejsze śledzenie procesów, wpływa na znaczną poprawę relacji z klientami i zwiększenie efektywności działań biznesowych. Elastyczność, którą oferuje nasza platforma, jest kluczem do zadowolenia naszych klientów. Jednym z naszych najbardziej docenianych atutów jest właśnie szerokie spektrum funkcjonalności, które możemy dopasować indywidualnie do firmy.