Współcześnie coraz więcej firm korzysta z e-dokumentów w różnych sferach działalności, a podpis elektroniczny staje się nieodłączną częścią procesu elektronicznego obiegu dokumentów. Jakie tematy poruszaliśmy?
Podpis elektroniczny w kontekście prawnym
Podstawowym aktem prawnym, który definiuje podpisy oraz pieczęcie elektroniczne jest Rozporządzenie unijne eIDAS. Zapoznaliśmy Was z zasadami i wymogami dotyczącymi podpisów elektronicznych, zwracając uwagę na najczęściej stosowane typy podpisów, czyli zaawansowany i kwalifikowany.
Z prawnego punktu widzenia podpisy elektroniczne mogą być stosowane w niemal każdym procesie biznesowym. Począwszy od zatrudniania pracowników, aż po podpisywanie wniosków, formularzy, umów cywilno-prawnych oraz procesów związanych z AML i innymi.
E-podpis w praktyce
Podczas demonstracji usługi SIGNIUS Professional pokazaliśmy, że korzystanie z podpisów elektronicznych w chmurze na dedykowanej platformie jest znacznie prostsze i wygodniejsze w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań opartych na kartach i czytnikach kart. Nasza platforma do podpisywania dokumentów oferuje szereg możliwości i funkcjonalności. Są to np. zarządzanie dokumentami w folderach, multisigning oraz inne dodatkowe funkcje, które ułatwiają podpisywanie i zarządzanie dokumentacją.
Ważnym aspektem poruszanym na szkoleniu było również zastosowanie podpisów elektronicznych w przedsiębiorstwach różnej wielkości. Omówiliśmy możliwości integracji platformy do e-podpisywania z aplikacjami takimi jak np. e-teczka, SharePoint oraz innymi programami wewnętrznymi w danej organizacji.
Zobaczcie nagranie: