Skip to main content

Łączymy siły z EuroCert, kwalifikowanym dostawcą usług zaufania, i wspólnie wprowadzamy na rynek rozwiązanie do zdalnego posługiwania się podpisem kwalifikowanym. Dostęp do niego można uzyskać w ciągu kilku minut.

Co umożliwia rozwiązanie?

Przede wszystkim pozwala na w 100 proc. zdalne nabycie i złożenie podpisu kwalifikowanego. Certyfikat kwalifikowany wydawany jest dzięki certyfikowanej wideo weryfikacji użytkownika. Cały proces odbywa się w pełni online, bez konieczności fizycznej weryfikacji tożsamości, czytników i kart.

Rozwiązanie gwarantuje:

 • szybki i sprawny obieg dokumentów elektronicznych
 • skrócenie czasu podpisywania umów – nawet do kilku minut
 • obniżenie kosztów administracyjnych
 • przyspieszenie procesów biznesowych
 • ograniczenie konieczności druku dokumentów papierowych

Z każdego miejsca na Ziemi

Zgodność z rozporządzeniem unijnym (eIDAS) sprawia, że rozwiązanie ma pełna moc prawną na terenie całej Unii Europejskiej. Ponadto, podpis można złożyć z każdego zakątka świata. Daje to szereg możliwości, zwłaszcza w przypadku międzynarodowych relacji biznesowych.

Dodatkowym atutem jest możliwość weryfikacji tożsamości i korzystania z interfejsu w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.

Platforma startuje jednocześnie na trzech rynkach europejskich: polskim, austriackim oraz niemieckim.

Jak to działa?

Cały proces jest realizowany w kilku prostych krokach:

 • Krok 1. Wybierz dokument lub kilka dokumentów i prześlij je dna platformę
 • Krok 2. Potwierdź tożsamość w trakcie szybkiego, jednorazowego procesu wideo weryfikacji
 • Krok 3. Wpisz jednorazowe hasło SMS, które otrzymasz w trakcie procesu, by potwierdzić złożenie podpisu na dokumencie
 • Krok 4. Kilk i gotowe! Podpisany dokument możesz pobrać z platformy, a informacja o złożonym podpisie jest przesyłana na wybrany adres e-mail.

Rozwiązanie jest bardzo intuicyjne. Po jednorazowej weryfikacji tożsamości podpis kwalifikowany można składać na wielu dokumentach jednocześnie – nawet w ciągu minuty!

Istnieje możliwość dodania osób podpisujących i wskazania kolejności podpisywania. W trakcie procesu podpisywania można wybrać zarówno podpis kwalifikowany, jak i zaawansowany. Zlecający decyduje także, czy chce wykupić pakiet innym podpisującym i tym samym pokryć ich koszty podpisu (i weryfikacji tożsamości, jeśli jest konieczna) w całości.

Ile to kosztuje?

Do wyboru jest kilka pakietów cenowych różniących się ilością podpisów i okresem ważności, a jednostkowe ceny zaczynają się już od 21 groszy za podpis.

Dla kogo jest rozwiązanie?

Podpis może być wykorzystywany m.in.:

 • w kontaktach z innymi firmami, np. przy okazji podpisywania nowych kontraktów;
 • w małych, średnich oraz dużych firmach, przez użytkowników indywidualnych czy organizacje publiczne;
 • w kontaktach z urzędami oraz instytucjami publicznymi.

Jako SIGNIUS, jesteśmy jedyną w Europie firmą dostarczającą tak kompleksowe rozwiązanie do zdalnego podpisywania dokumentów oferując różne modele wdrożenia: wersję online, integrację poprzez API i wdrożenie lokalne – on-premise. Mamy w swojej ofercie również zdalną wideo weryfikację klienta, znacznik czasu, archiwizację dokumentacji, oraz kwalifikowaną pieczęć elektroniczną – wszystkie usługi są zgodne z unijnym rozporządzeniem eIDAS. Nasze rozwiązania są dostępne dla małych i średnich firm, użytkowników indywidualnych, organizacji publicznych i korporacji.

SIGNIUS ma w ofercie dwa modele zastosowania. Wersja Professional to usługa w chmurze dla użytkowników i organizacji chcących sprawnie i bezpiecznie podpisywać online dokumenty elektronicznie. Natomiast SIGNIUS Enterprise to platforma do elektronicznego podpisywania dokumentów, zarządzania umowami i weryfikacji tożsamości klienta, wdrażana lokalnie. SIGNIUS Enterprise integruje się z większością systemów DMS, ECM & BPM oraz oferuje dopasowanie brandingu platformy do oczekiwań klienta.

O EuroCert

EuroCert – z którym wspólnie stworzyliśmy rozwiązanie do zdalnego posługiwania się podpisem kwalifikowanym – to jedna z pięciu firm w Polsce, posiadających status kwalifikowanego dostawcy usług zaufania. Oferuje kwalifikowany podpis elektroniczny, czyli rozwiązanie umożliwiające komunikację z urzędami i elektroniczny obieg dokumentów. Jego skutki prawne są równoważne z podpisem odręcznym. Ma w swojej ofercie również kwalifikowane pieczęcie elektroniczne i kwalifikowane znaczniki czasu. Dzięki zgodności z rozporządzeniem unijnym eIDAS wszystkie usługi EuroCert są respektowane na terenie całej UE. Firma ma klientów biznesowych w ponad 100 krajach.

Podpisy elektroniczne zyskują na popularności

Według przewidywań autorów analizy Fortune Business Insights, światowy rynek podpisów elektronicznych rośnie w dwucyfrowym tempie i w ciągu najbliższych sześciu lat osiągnie wartość blisko 8 miliardów dolarów. Według przewidywań średnioroczne tempo wzrostu (CAGR) – w analizowanym okresie – wyniesie ok. 28,9 proc.