Skip to main content

Portal w chmurze stworzony przez SIGNIUS i Cryptomathic oferujący wdrożenie lokalne i hybrydowe spełnia pełen zakres wymagań współczesnych klientów, od małych i średnich firm po instytucje rządowe i korporacje.

Dwie wersje platformy SIGNIUS

Wraz z uruchomieniem SIGNIUS – nowej platformy do podpisywania dokumentów podpisem kwalifikowanym, organizacje każdej wielkości mogą teraz uzyskać dostęp do usługi podpisu elektronicznego zgodnego z prawem europejskim i szwajcarskim o najwyższym poziomie bezpieczeństwa.

SIGNIUS jest obsługiwany na backendzie przez pionierskie rozwiązanie Cryptomathic do podpisów elektronicznych – Signer, które zapewnia ich bezpieczeństwo oraz niezaprzeczalność w zgodzie z eIDAS szerokiej gamie organizacji, od małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) po banki, instytucje rządowe i korporacje. Aby sprostać zróżnicowanym wymaganiom klientów na rynku, dostępne są dwie wersje usługi:

  • SIGNIUS Professional – samoobsługowy portal do zdalnego podpisywania dokumentów dla małych i średnich firm oraz użytkowników indywidualnych
  • SIGNIUS Enterprise — bogata w funkcjonalności, wielousługowa platforma dla przedsiębiorstw

SIGNIUS Professional – portal online dla małych i średnich firm oraz użytkowników indywidualnych

SIGNIUS zaspokaja zapotrzebowanie małych i średnich firm poprzez SIGNIUS Professional. To prosty w obsłudze portal w chmurze, który zapewnia w pełni zarządzaną i wygodną usługę dla firm, które chcą podpisywać dokumenty za pomocą prawnie wiążącego kwalifikowanego lub zaawansowanego podpisu elektronicznego w mniej niż minutę – online. Dzięki płynnej integracji z krajowymi i europejskimi dostawcami tożsamości, SIGNIUS Professional zapewnia natychmiastową weryfikację tożsamości użytkownika końcowego poprzez potwierdzenie jego danych osobowych za pomocą bankowości elektronicznej lub przy użyciu certyfikowanej identyfikacji wideo.

SIGNIUS Enterprise — bogata w funkcjonalności, wielousługowa platforma dla przedsiębiorstw

Zaprojektowana dla rządów, banków i innych dużych organizacji, SIGNIUS Enterprise to wszechstronna, bogata w funkcjonalności platforma zapewniająca szerszy zakres funkcji podpisu elektronicznego.

Biorąc pod uwagę fakt, że organizacje mają różne polityki bezpieczeństwa, modele infrastruktury i podejścia do świadczenia usług, SIGNIUS Enterprise obsługuje szereg elastycznych opcji wdrożeniowych przy bezkonkurencyjnym stosunku ceny do wydajności, w porównaniu do innych dostawców na rynku podpisów elektronicznych. Użytkownicy mogą dopasować platformę nadając jej własny branding i bezproblemowo zintegrować ją z istniejącymi systemami zarządzania dokumentami, CRM i ERP.

W przeciwieństwie do poprzedniej generacji rozwiązań do podpisywania elektronicznego, architektura SIGNIUS obsługująca interfejs API umożliwia łatwą i szybką integrację z innymi aplikacjami korporacyjnymi w chmurze i zapewnia kompleksową obsługę klienta cyfrowego, wraz ze zdalnym onboardingiem klientów i wyjątkowo wygodnym oraz wizualnie atrakcyjnym interfejsem użytkownika. Na platformie dostępnych jest kilka typów podpisów, w tym AdES i QES. QSeal jest w trakcie rozwoju. SIGNIUS Enterprise jest dostępny w wersji w pełni zarządzanej, hybrydowej i lokalnej.

SIGNIUS przyspiesza transformację cyfrową

„Zapotrzebowanie na prawnie wiążące usługi podpisu elektronicznego gwałtownie rośnie, ponieważ organizacje różnej wielkości nieustannie transformują, aby wspierać nowoczesne sposoby zawierania umów cyfrowych” – komentuje Jack Piekarski, CEO, SIGNIUS. „SIGNIUS przyspiesza tę transformację, dostarczając wygodne, bogate w funkcjonalności rozwiązania, które zaspokajają potrzeby całego rynku. Teraz usługi podpisu elektronicznego gwarantujące najwyższy poziom bezpieczeństwa, są w zasięgu wszystkich graczy, od indywidualnych przedsiębiorców po rządy państw. Taka jest wizja stojąca za eIDAS i innymi regulacjami dotyczącymi e-podpisu, i jest ona w końcu zrealizowana.”

“The launch of SIGNIUS is yet another example of the enabling power of Cryptomathic’s Signer solution,” adds Guillaume Forget, Managing Director, Cryptomathic GmbH. “By adding SIGNIUS to Signer’s delivery options, Cryptomathic’s clients get access to a fully-featured signature portal with an elegantly simple UI to remotely onboard signatories, allowing them to upload and sign at the Advanced or Qualified level under eIDAS or Swiss Law. Ultimately, this means the whole of the market can benefit from earlier access to ZertES or eIDAS compliant remote e-signature services.”

Usługa SIGNIUS Professional jest już dostępna online, a pierwsze wdrożenia SIGNIUS Enterprise są w trakcie realizacji w bankach i rządach europejskich.

Potrzebujesz rozwiązania do zdalnego podpisywania dokumentów w wersji on-premise? Porozmawiajmy!