Skip to main content

Czy zdajesz sobie sprawę, jak wielkim udogodnieniem jest podpis kwalifikowany dla osoby fizycznej? To doskonały sposób na przyspieszenie różnego rodzaju biurokracji. Dzięki niemu możesz podpisać dokumenty przez Internet, a cały proces przebiega szybko i sprawnie.

Podpis kwalifikowany dla osoby fizycznej – dlaczego warto skorzystać z tej opcji?

Konieczność osobistego podpisywania różnego rodzaju dokumentów może być naprawdę męcząca i czasochłonna. Zdarza się, że nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wybranego miejsca tylko po to, by podpisać dokumenty lub zajęłoby nam to wiele czasu. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Najlepszym rozwiązaniem będzie podpis kwalifikowany dla osoby fizycznej. Dlaczego warto z niego korzystać i jakie rozwiązanie najlepiej wybrać? Odpowiadamy!

Przede wszystkim podpis kwalifikowany umożliwia podpisanie dokumentu elektronicznie i w pełni prawomocnie, co znacznie ułatwia załatwianie różnych spraw. Korzystając z odpowiednich rozwiązań do zdalnego podpisywania dokumentów, takich jak np. platforma SIGNIUS Professional dokumenty możesz podpisać z dowolnego miejsca oraz o dowolnej porze – na urządzeniu z dostępem do Internetu! Nie jesteś już związany koniecznością pojawienia się w danym miejscu, aby podpisać dokumenty odręcznie. Nie musisz ich też drukować i wysyłać podpisanych kurierem czy pocztą. Dzięki platformie do podpisywania dokumentów online podpisujesz dokumenty kiedy i gdzie chcesz.

Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że w świetle prawa podpis kwalifikowany jest równoważny z podpisem własnoręcznym. Podpis kwalifikowany zapewnia autentyczność, integralność oraz niezaprzeczalność każdego dokumentu, jaki nim podpiszemy. Co więcej, nie musisz już archiwizować, przechowywać fizycznych kopii dokumentów. Wszystko jest zapisane elektroniczne, dzięki czemu łatwo jest w razie potrzeby odnaleźć konkretny dokument. 

Jak uzyskać podpis kwalifikowany dla osoby fizycznej?

Jeśli zależy Ci na tym, by móc skorzystać z takiego udogodnienia, koniecznie wybierz zaufanego dostawcę oraz wygodne rozwiązanie, które umożliwi Ci zdalną weryfikację tożsamości, niezbędną do uzyskania kwalifikowanego podpisu elektronicznego (w tym wydania certyfikatu kwalifikowanego).   Platforma SIGNIUS umożliwia zdalne i natychmiastowe pozyskanie podpisu kwalifikowanego. Weryfikacja tożsamości, na podstawie której wydawany jest certyfikat kwalifikowany, odbywa się online. Masz dwie metody do wyboru — wideo rozmowę z Konsultantem oraz samodzielną weryfikację przez aplikację Nect tzw. selfie ident. Dzięki weryfikacji tożsamości online Twój certyfikat kwalifikowany dostępny będzie już w kilka minut i od razu będziesz mógł zdalnie podpisywać dokumenty.

Aplikacja do podpisu elektronicznego SIGNIUS jest niezwykle prosta i intuicyjna, o czym zresztą możesz przekonać się samodzielnie. Wystarczy założyć bezpłatne konto na platformie. 

Wybierając rozwiązanie do podpisywania dokumentów kwalifikowanym podpisem elektronicznym, warto także zwrócić uwagę na cenę. Decydując się na podpis kwalifikowany od SIGNIUS, masz do wyboru zarówno korzystne cenowo pakiety jednorazowe, w których wybierasz ilość podpisów, jak i subskrypcje. Podpis kwalifikowany można kupić również w postaci vouchera – w sklepie znajdującym się na naszej stronie internetowej. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się przy podpisywaniu umów z kontrahentami, czy pracownikami. Oferując osobom współ-podpisującym voucher na podpisy kwalifikowane, umożliwisz im podpisanie umowy elektronicznie bez dodatkowych opłat z ich strony. W cenę vouchera jest wliczona także zdalna weryfikacja tożsamości, niezbędna do wydania podpisu kwalifikowanego. Oznacza to, że Twój kontrahent nie poniesie żadnych kosztów związanych z zawarciem umowy i może zrobić to natychmiast.

Warto także zaznaczyć, że kwalifikowany podpis elektroniczny jest uznawany i ma moc prawną w całej Unii Europejskiej. Podpisywać w ten sposób można praktycznie każdy dokument, który mógłby być podpisany ręcznie. 

Korzystanie z podpisu kwalifikowanego dla osoby fizycznej przynosi szereg korzyści. Umożliwia załatwianie formalności zdalnie, zapewnia bezpieczeństwo i wiarygodność dokumentów oraz ułatwia ich przechowywanie. W dobie cyfryzacji warto rozważyć skorzystanie z tego rozwiązania. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami. Możesz sprawić, by podpisywanie dokumentów było dla Ciebie prostym i w pełni intuicyjnym procesem. Naszą aplikację możesz przetestować za darmo — zakładając bezpłatne konto. Dodatkowo, na start otrzymasz od nas do wykorzystania w prezencie 10 podpisów zaawansowanych.

Potrzebujesz rozwiązania do podpisywania dokumentów online dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami. Oferujemy szereg usług, które przyspieszają cyfryzację przedsiębiorstw. Napisz do nas na: connect@signius.eu