Skip to main content

GMO GlobalSign Ltd. – globalny urząd certyfikacji (CA) i jednocześnie wiodący na świecie dostawca kwalifikowanych usług zaufania, ogłosił wprowadzenie na rynek nowego, innowacyjnego rodzaju pieczęci elektronicznej opartej na rozwiązaniach kwalifikowanych. Rozwiązanie jest efektem współpracy z SIGNIUS S.A.

Rozwiązanie Qualified Trust Seals by DSS

W odpowiedzi na te potrzeby klientów biznesowych, GlobalSign dostarczy swoim klientom nowe rozwiązanie w zakresie masowego pieczętowania dokumentów, które spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i autentyczności – Qualified Trust Seals by DSS. To elastyczne, w pełni zautomatyzowane rozwiązanie zgodne z EUTL (European Union Trusted Lists).

Nowa usługa Qualified Trust Seals by DSS oferuje zaawansowane pieczęcie elektroniczne opatrzone certyfikatami kwalifikowanymi, umożliwiając klientom szybkie wdrażanie pieczęci w dużych ilościach. To idealne rozwiązanie dla dostawców usług i wszystkich innych organizacji, które generują dużą liczbę dokumentów wymagających kwalifikowanych pieczęci elektronicznych, takich jak np. faktury, oferty i zamówienia.

Qualified Trust Seals korzysta z usługi Digital Signing Service (DSS). Umożliwia to łatwe i szybkie wdrożenie stanowiąc idealną odpowiedź dla organizacji poszukujących prostej integracji API przy użyciu struktury tożsamości EUTL typu open source.  

Uproszczenie pracy, elastyczność i nowa wydajność

Jack Piekarski, Co-Founder i VP Sales SIGNIUS podkreślił; „Dla wielu klientów korporacyjnych i organizacji publicznych proces identyfikacji QES jest postrzegany jako zbyt złożony, czasochłonny i kosztowny. Pracownicy często wahają się wziąć w nim udział z powodu obaw o prywatność danych lub z powodów związanych z używaniem osobistych telefonów komórkowych do celów służbowych. Usługa wykorzystująca wysokie standardy walidacji QTSP w połączeniu z tym poziomem automatyzacji będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem i jest oczekiwanym dodatkiem do naszego portfolio usług podpisywania”.

Nowe rozwiązanie jest idealnym sposobem na uproszczenie tworzenia i wydawania niezbędnych dokumentów na większą skalę. Zmieni to sposób zarządzania zadaniami. Elastyczność i wydajność Qualified Trust Seals sprawiają, że jest to kluczowe narzędzie dla firm dążących do poprawy przepływu pracy i zarządzania dokumentami.

Pełna automatyzacja pieczęci elektronicznych

Arnaud Vanderroost, GMO GlobalSign’s Vice President of Sales for EMEA powiedział: „Nasza nowa oferta kwalifikowanych pieczęci zaufania jest dosłownie tym, o co pytali nas nasi klienci: usługą, która oferuje w pełni zautomatyzowany sposób stosowania pieczęci elektronicznych tworzonych zgodnie z EUTL (European Union Trusted List). W rezultacie nie wymaga ona żadnych dodatkowych nakładów pracy wewnętrznej”.
Dodał też: „Nowa oferta jest ściśle zgodna z rygorystycznymi wytycznymi eIDAS 910/2014, załącznik III. Jesteśmy przekonani, że jest to znaczący krok w kierunku zwiększenia zaufania i naszego zaangażowania na rzecz integralności danych klienta końcowego”.

O GMO GlobalSign

Kwalifikowany certyfikat osadzony w Qualified Trust Seals można uzyskać wyłącznie od Kwalifikowanego Dostawcy Usług Zaufania (QTSP), który musi zostać poddany audytowi przez akredytowaną organizację i spełnić wymagania rozporządzenia eIDAS. W 2018 roku GlobalSign stał się pierwszym na świecie głównym organem certyfikującym, który został autoryzowanym QTSP.

Jako jeden z najbardziej renomowanych organów certyfikacji na świecie, GMO GlobalSign jest wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie zaufanej tożsamości i bezpieczeństwa, umożliwiając zarówno mniejszym firmom, dużym przedsiębiorstwom, dostawcom usług w chmurze, jak i innowatorom IoT na całym świecie prowadzenie bezpiecznej komunikacji online, zarządzanie milionami zweryfikowanych tożsamości cyfrowych oraz automatyzację uwierzytelniania i szyfrowania. GMO GlobalSign jest spółką zależną GMO GlobalSign Holdings K.K., członka japońskiej grupy GMO Internet Group, posiadającej biura w obu Amerykach, Europie i Azji.

Po więcej informacji na temat rozwiązania zapraszamy do kontaktu z nami. Umów bezpłatną konsultację i przekonaj się, że to rozwiązanie, z którym Twoja forma może wiele zyskać.