Skip to main content

Wprowadziliśmy w SIGNIUS nową funkcjonalność. Teraz graficzną reprezentację podpisu możesz wstawić w dowolnym miejscu na dokumencie, wybierając tym samym, gdzie znajdzie się lista podpisujących wraz z dokładną datą złożenia przez nich podpisów elektronicznych.

Graficzna reprezentacja podpisu – co to jest?

Graficzna reprezentacja podpisu elektronicznego, czyli inaczej graficzna wizualizacja podpisu, jest często nazywana też symbolem graficznym podpisu elektronicznego.

W praktyce graficzna reprezentacja podpisu jest często stosowana, ponieważ jesteśmy z natury przyzwyczajeni do tego, że na dokumencie podpis jest widoczny „gołym okiem”. Szybciej sprawdzimy też kto i kiedy podpisał dokument. Jest to więc wygodna i przydatna funkcjonalność. W przypadku dokumentów podpisywanych elektronicznie, podpis znajduje się bowiem w warstwie elektronicznej dokumentu i zobaczyć możemy go w Panelu Podpisu, po rozwinięciu szczegółów podpisu, czyli musimy wykonać kilka kliknięć.

Musimy jednak pamiętać przede wszystkim o tym, że graficzna reprezentacja podpisu to „tylko” wizualizacja, a nie faktyczny podpis elektroniczny. De facto, nie jest konieczne jej dodanie, aby dokument został uznany za podpisany. Aby dokument był prawomocny, a oświadczenie woli strony podpisującej uznane za skuteczne wystarczy bowiem samo podpisanie dokumentu elektronicznie. Dodanie graficznej reprezentacji podpisu (symbolu graficznego) jest opcjonalne, dodatkowe i dobrowolne, jednakże bardzo przydatne i chętnie wykorzystywane.

Graficzna reprezentacja podpisu w SIGNIUS – możliwości

Na platformie SIGNIUS oferujemy kilka możliwości dodania graficznej reprezentacji podpisu. W zależności od preferencji osoby podpisującej lub osoby zlecającej dokument do podpisu, możesz wybrać jedną z opcji:

  1. wizualizacja na pierwszej stronie dokumentu
  2. dodanie dodatkowej (ostatniej) strony dokumentu
  3. samodzielne wskazanie miejsca – NOWOŚĆ!

Wskaż miejsce graficznej reprezentacji podpisu samodzielnie

Wsłuchując się w potrzeby naszych użytkowników wprowadziliśmy na platformie SIGNIUS możliwość samodzielnego wskazania miejsca na dokumencie, w którym umieszczona zostanie lista osób, które podpisały dokument wraz z dokładną datą złożenia podpisów. Teraz, to Ty decydujesz, gdzie na dokumencie zostanie zamieszczona wizualizacja podpisów. To niezwykle wygodne i pomocne rozwiązanie.

Jak dodać wizualizację podpisu elektronicznego na dokumencie PDF?

To bardzo proste! Gdy jesteś zalogowany na platformie SIGNIUS Professional, dodałeś właśnie dokument do podpisu i wybrałeś rodzaj podpisu elektronicznego:

  1. wybierz jedną z opcji graficznej reprezentacji podpisu (jeśli chcesz sam wybrać lokalizację wizualizacji – zaznacz „Wskaż miejsce samodzielnie”)
  2. dodaj podpisujących
  3. na kolejnej stronie przesuwając myszką grafikę z listą osób podpisujących wskaż samodzielnie lokalizację graficznej wizualizacji podpisu
  4. po wybraniu miejsca kliknij Podsumowanie i gotowe!

Aby podpisać dokument zostało już tylko kilka kroków.
Na w pełni podpisanym i pobranym dokumencie lista podpisujących znajdzie się dokładnie w tym miejscu, które wskazałeś.

Zaloguj się i sprawdź, jak działa nowa funkcjonalność!