Skip to main content

19 kwietnia 2023 r. we współpracy z Wolters Kluwer prowadziliśmy szkolenie „Podpis elektroniczny – dziś innowacja, jutro standard”.  Podczas szkolenia nasi eksperci omówili m.in. znaczenie podpisu elektronicznego we współczesnym świecie biznesu oraz wątpliwości prawne wynikające z użytkowania e-podpisów. Jeśli nie udało Wam się uczestniczyć w wydarzeniu lub nie obejrzeliście go do końca, mamy dla Was nagranie.

 

Współcześnie coraz więcej firm korzysta z e-dokumentów w różnych sferach działalności, a podpis elektroniczny staje się nieodłączną częścią procesu elektronicznego obiegu dokumentów. Jakie tematy poruszaliśmy?

Podpis elektroniczny w kontekście prawnym

Podstawowym aktem prawnym, który definiuje podpisy oraz pieczęcie elektroniczne jest Rozporządzenie unijne eIDAS. Zapoznaliśmy Was z zasadami i wymogami dotyczącymi podpisów elektronicznych, zwracając uwagę na najczęściej stosowane typy podpisów, czyli zaawansowany i kwalifikowany.

Z prawnego punktu widzenia podpisy elektroniczne mogą być stosowane w niemal każdym procesie biznesowym. Począwszy od zatrudniania pracowników, aż po podpisywanie wniosków, formularzy, umów cywilno-prawnych oraz procesów związanych z AML i innymi.

E-podpis w praktyce

Podczas demonstracji usługi SIGNIUS Professional pokazaliśmy, że korzystanie z podpisów elektronicznych w chmurze na dedykowanej platformie jest znacznie prostsze i wygodniejsze w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań opartych na kartach i czytnikach kart. Nasza platforma do podpisywania dokumentów oferuje szereg możliwości i funkcjonalności. Są to np. zarządzanie dokumentami w folderach, multisigning oraz inne dodatkowe funkcje, które ułatwiają podpisywanie i zarządzanie dokumentacją.

Ważnym aspektem poruszanym na szkoleniu było również zastosowanie podpisów elektronicznych w przedsiębiorstwach różnej wielkości. Omówiliśmy możliwości integracji platformy do e-podpisywania z aplikacjami takimi jak np. e-teczka, SharePoint oraz innymi programami wewnętrznymi w danej organizacji.

 

Zobaczcie nagranie: