Skip to main content

Dom Maklerski INC nawiązał współpracę z SIGNIUS w zakresie zdalnej weryfikacji tożsamości użytkowników oraz podpisywania umów na swojej platformie inwestycyjnej CrowdConnect. Nowa odsłona platformy CrowdConnect jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania dążące do ułatwienia procesu inwestycyjnego przy zachowaniu bezpieczeństwa transakcji, transparentności i zakresu prezentowanych informacji. Dzięki rozwiązaniom SIGNIUS dostępnym na platformie użytkownicy mogą bezpiecznie i wygodnie zawrzeć umowę z DM INC, a także złożyć zapis w ofercie publicznej.

 

„Naszą intencją było dostosowanie CrowdConnect do aktualnych regulacji prawnych oraz trendów w zakresie obsługi użytkownika online i wygody przeprowadzenia procesu zapisów w ofertach publicznych. Nowa odsłona platformy funkcjonuje w reżimie maklerskim, co oznacza, że sam proces inwestycji przeprowadzany jest w całości za pośrednictwem domu maklerskiego i jest bezpieczniejszy. Jako dom maklerski mamy obowiązki związane z weryfikacją i potwierdzeniem tożsamości podczas zawierania umów, czy przyjmowania zapisów. Mając na względzie zapewnienie jak najwyższych standardów bezpieczeństwa, zależało nam, aby nawiązać współpracę z zaufanym partnerem oferującym rozwiązania zdalnego podpisywania dokumentów, zgodne z unijnym rozporządzeniem eIDAS, które będą dostosowane do naszych potrzeb” komentuje Piotr Zygmanowski, Wiceprezes Zarządu Domu Maklerskiego INC.

Platforma CrowdConnect

Za pośrednictwem platformy CrowdConnect Dom Maklerski INC świadczy usługi maklerskie oferowania instrumentów finansowych oraz przyjmowania i przekazywania zleceń ich nabycia lub zbycia. Na ten moment na platformie prezentowane są informacje o ofertach publicznych prowadzonych przez małe i średnie spółki, które docelowo zamierzają ubiegać się o wprowadzenie na rynek NewConnect prowadzony przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

„Bazując na naszym doświadczeniu doskonale rozumiemy wysokie wymagania, jakie stawia branża inwestycyjna. Dzięki integracji naszego API użytkownicy platformy CrowdConnect w szybki, prosty i przede wszystkim bezpieczny sposób mogą podpisywać stosowne dokumenty. 2022 r. był dla nas okresem dynamicznego rozwoju w nowych sektorach. Udowodniliśmy, że nasze rozwiązanie sprawdza się w wielu branżach takich jak handel, prawo, księgowość oraz rynek kapitałowy” – podsumowuje Jack Piekarski, Współzałożyciel SIGNIUS S.A.

To nas wyróżnia

Jesteśmy właścicielem nowoczesnej i kompleksowej platformy do natychmiastowego podpisywania dokumentów na wszystkich urządzeniach, każdym rodzajem podpisu – zaawansowanym i kwalifikowanym. Platformę wyróżnia szereg funkcjonalności, m.in. możliwość całkowicie zdalnego nabycia podpisu kwalifikowanego na podstawie identyfikacji online, opcjonalne pokrycie płatności za podpisy współpodpisujących oraz realizacja całego procesu podpisywania w jednym kanale online.

Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy unikalną technologię, dzięki której nawet w 2 minuty, z dowolnego miejsca na świecie, można uzyskać podpis kwalifikowany online na „selfie”. Stale się rozwijamy, a z naszych usług korzystają firmy z coraz większej ilości branż.