Skip to main content

W ramach współpracy z firmą Entrust – światowym liderem w zakresie cyberbezpieczeństwa – opracowaliśmy nasze nowoczesne rozwiązanie do zdalnego podpisywania dokumentów dla klientów indywidualnych i biznesowych. W oparciu o Entrust nShield HSM, czyli kwalifikowane urządzenie do tworzenia podpisów elektronicznych, stworzyliśmy rozwiązanie do podpisywania dokumentów i umów. Platforma dostępna jest zarówno w wersji chmurowej, jak i lokalnej. SIGNIUS Professional umożliwia bezpieczne i wygodne zawieranie umów cyfrowo w zgodzie z rozporządzeniem eIDAS, nadając im całkowitą moc prawną na terenie Unii Europejskiej, a także gwarantując oszczędność czasu i kosztów.

Współpraca

Rozwijając platformę SIGNIUS Professional potrzebowaliśmy odpowiedniego rozwiązania do tworzenia podpisów elektronicznych, chroniącego ich najbardziej wrażliwą składową – klucze kryptograficzne użytkowników. Z uwagi na fakt, że regulacje eIDAS są bardzo przejrzyste, wyzwaniem było znalezienie dostawcy urządzeń nie tylko o jak najlepszej wydajności, ale i spełniających liczne normy gwarantujące bezpieczeństwo. Udało się to dzięki wsparciu firmy Entrust – jednego ze światowych liderów w obszarze cyberbezpieczeństwa.

– Cieszę się, że możemy współpracować z Entrust, co pozwala nam zaoferować usługę bezpiecznego podpisywania dokumentów w zgodzie z eIDAS. Zrobiliśmy to pierwsi – przed naszą konkurencją. Wierzę, że wsparcie tej firmy umożliwi nam ekspansję w wielu krajach Europy Środkowo – Wschodniej i wpłynie zdecydowanie na nasz rozwój – mówi Bartosz Witkowski, Prezes Zarządu SIGNIUS S.A. – Moduły HSM Entrust nShield QSCD, z których korzystamy są certyfikowane przez Komisję Europejską oraz znajdują się w wykazie bezpiecznych urządzeń do tworzenia podpisów. Gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa danych dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych oraz prywatność i zgodność z RODO – dodaje Bartosz Witkowski.

Szczegóły współpracy opisaliśmy w naszym Case Study dostępnym w linku poniżej: