Skip to main content

Rozpoczynamy współpracę z eDO App. Weryfikacja tożsamości przez e-dowód będzie niedługo kolejnym sposobem na potwierdzenie danych osobowych przy zakładaniu konta i umożliwi korzystanie z podpisów elektronicznych. Dzięki temu podpis SIGNIUS będzie wkrótce jeszcze bardziej dostępny.

Aplikacja eDO App daje możliwość powszechnego wykorzystywania warstwy elektronicznej e-dowodu w sposób zdalny. Aby móc skorzystać z rozwiązania eDO App wystarczy posiadać dowód osobisty z warstwą elektroniczną oraz smartfon z modułem NFC. Potwierdzenie tożsamości z eDO App, poprzez e-dowód, jest w pełni bezpieczne i wiarygodne. Weryfikacja czy dowód osobisty jest prawdziwy i ważny, a także czy nie został zgłoszony jako utracony, odbywa się w sposób automatyczny.

Jeszcze prościej

SIGNIUS jako jedyna firma w Europie dostarcza rozwiązanie do zdalnego podpisywania dokumentów oferując jednocześnie różne modele wdrożenia – wersję online, integrację poprzez API i wdrożenie lokalne – on-premise. Wszystkie usługi SIGNIUS są zgodne z unijnym rozporządzeniem eIDAS, co sprawia, że mają one pełną moc prawną na terenie całej Unii Europejskiej.

Dzięki współpracy z eDO App, na platformie SIGNIUS wkrótce pojawi się możliwość weryfikacji tożsamości poprzez dowód elektroniczny. Obok wideoweryfikacji i potwierdzenia tożsamości poprzez bankowość elektroniczną, będzie to kolejna metoda weryfikacji dostępna na platformie SIGNIUS, dzięki której będzie można uzyskać dostęp do podpisu elektronicznego.

„Współpraca z eDO App to dla nas bardzo ważny krok w kierunku upowszechniania usługi podpisów elektronicznych. Dzięki wprowadzeniu niebawem kolejnej – obok wideoweryfikacji i bankowości elektronicznej – zdalnej metody weryfikacji tożsamości nasi klienci będą mogli jeszcze szybciej, bezpieczniej i wygodniej skorzystać z naszej platformy do natychmiastowego podpisywania dokumentów – w mniej niż 1 minutę – na wszystkich urządzeniach, bez papieru, w pełni zdalnie i prawomocnie – mówi Jack Piekarski, CEO SIGNIUS S.A.

eDO App

Dowód elektroniczny posiada już ponad sześć milionów Polaków. Dokument i podpis na nim zawarty – dzięki stworzonej przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych aplikacji eDO App – można wykorzystać przy okazji załatwiania wielu spraw, a dzięki zaawansowanym zabezpieczeniom kryptograficznym, jest on chroniony przed podrobieniem. Ponadto, dzięki aplikacji, przy użyciu e-dowodu można korzystać z niemal 400 portali (np. Internetowego Konta Pacjenta), kontaktować się z administracją, zawierać umowy najmu, wypożyczać pojazd czy też podpisać umowę na dostawę mediów.

Z aplikacji mogą korzystać również firmy, które opierają swoją działalność na weryfikacji tożsamości lub zawieraniu umów, także na odległość. eDO App umożliwia firmom eliminowanie ryzyka związanego z nadużyciami finansowymi, redukcję kosztów i zapewnia oszczędność czasu.